Monday, September 6, 2010

Knygos: Ch. Green "Mažylio tramdymas"

Anotacija: "Tai klasikiniu jau tapęs vadovas tėvams, auginantiems 1–4 m. atžalas. Knyga pritaikyta XXI amžiaus tėvams, kurie kaip niekad skuba ir nori visur suspėti. Dr. Ch. Green prekinis ženklas – humoras ir sveikas protas. Jis demistifikuoja vaikų auginimo problemas ir į vaiko auginimo procesą sugrąžina linksmumą."

Gerulė knyga, kadangi rašo ją vyras, tai ir rašymo stilius aiškus, ironiškas ir griežtokas. Viskas labai paprastai ir nesudėtingai, bei žmogiškai išaiškinta. Kas labai patiko, tai, kad į kiekvieną situaciją žiurima su jumoru ir blaiviu protu. Patiko ne visi skyriai, bet labiausiai gal pritariau mintims dėl miego sutrikimų, dėl mitybos be prievartos, apie drausmę, na ir t.t. Knygoje informacija nėra stebuklinga, yra krūva kitų vaikų priežiūros knygų, kuriose daugelis patarimų kartojasi, tačiau ši isskirtinė dėl to, kad šioje knygutėje gana linksmai pateikti rimti dalykai :) 

Ir, kaip visada, citatos:

"Mažylis - tai įdomus mažas žmogutis nuo 1 iki 4 metų. Kai kurie vadina šį raidos tarpsnį siaubingu, tačiau jis nėra toks baisus. Iš tiesų tai nekaltumo, priklausomybės ir stebuklingo mąstymo laikotarpis. Mažyliai yra tobuli visais atžvilgiais, išskyrus vieną smulkmenėlę - jų judrumas prilygsta tarptautinio oro uosto darbui, tačiau čia, deja, neveikia valdymo bokštelis."

"Įtampą galima sumažinti, jei pamėginsite pasižiūrėti į gyvenimą su humoru. Kai kurie dalykai, atsitinkantys mums ir mūsų vaikams, yra tiesiog neišvengiami. <...> Auginant vaikus yra ganėtinai sudėtinga žiūrėti į gyvenimą filosofiškai, tačiau, kita vertus, daužydami galvą į sieną irgi nieko nepasieksite. Ramybė neateina sėdint sukryžiuotomis kojomis, giedant mantras ir kremtant vegetariškus delikatesus. Viskas, ką mes turime padaryti kaip tėvai, tai plačiai atsimerkti, neprarasti savitvardos ir pradėti naudotis smegenimis."

"Nebūna savaitės, kad kokia mamytė man nepapasakotų apie naują, jos išrastą būdą, kaip apsaugoti vaikus. Tačiau yra tėvų, kurie išvis neturi vaizduotės, iniciatyvos ar motyvacijos kažką keisti. Jie atrodo visiškai apatiški ir bejėgiai, kai skundžiasi man, kad "neįmanoma užrakinti durų", "neįmanoma uždaryti vartelių" ar "neįmanoma uždrausti dvimečiui piešti ant sienos". Juk tai paprasčiausiai kvaila. Astronautai pakyla nuo Žemės, ištisas savaites skraido kosmose ir vėl sugrįžta į Žemę, todėl šiame supermoksliniame pasaulyje atrodo neįtikėtina, kad protingas trisdešimtmetis negali konors sugalvoti, kad dvimetis neatidarytų durų. Nereikia jokių modernių kompiuterių, skafandrų ar raketinio kuro, norimų rezultatų galime pasiekti turėdami tik skląstį, gumos ar virvės gabalėlį.

Kovodami su vaikais tuščiai eikvojate laiką ir energiją, tad geriau susitvarkykite savo namus taip, kad juose saugūs būtų jūsų vaikai ir turtas, o jūs patys mėgautumėtės dvasios ramybe."

"Visai nesunku pasodinti vaiką prie stalo ir padėti prieš jį maistą, sunkiau yra priversti mažylį viską suvalgyti, jei jis jau nusprendė, kad to nebus. Medicinos mokslas jau tikrai daug pažengęs, bet esu įsitikinęs, kad žmogaus, kuris sugalvos jungiklį, priverčiantį užsispyrusį mažylį valgyti, laukia Nobelio premija.

Kova dėl maisto yra visiškas laiko švaistymas, itin pralinksminantis vaikus ir erzinantis tėvus. Nepamirškite, kad nė vienas vaikas nemirė iš bado dėl užsispyrimo, o versdami valgyti per prievartą, galime sukelti valgymo sutrikimų."

"Vos tik pagerėja naktinis miegas, pailgėja (o kartais atsiranda iš naujo) ir dienos miegas. Savotiškas paradoksas, tačiau ilgesnis miegas naktį pailgina ir dienos miegą. Galbūt, taip yra dėl to, kad dingus naktinėms problemoms ir tėvai, ir vaikai yra labiau atsipalaidavę ir ramesni, o taip sukuriama miegą skatinanti aplinka."

"Tėveliai dažnai man skundžiasi: "Daktare grynai, jis beveik nevalgo". O prieš mane stovi putlus bamblys - toks pat "nusilpęs" ir "nugeibęs" kaip King Kongas. Juk toks netapsi rydamas vien orą, kalorijų šis mažylis tikrai gauna."

"Viena mamytė pasakojo, kad kartą jai apsipirkinėjant prekybos centre, mažyliui tapo nuobodu ir jis nuklydo. Buvo paskelbta paieška, iškviesta policija. Vėlaiu paaiškėjo, kad jis pakilo eskalatoriumi į antrą aukštą ir susirado lovų skyrių. Ten išbandė kelias lovas ir galiausiai buvo surastas vienoje jų, karališkoje Posturepedic, kietai įmigęs."

Prisijuokiau! :)

No comments:

Post a Comment